Фото: Прокуратура України
Депутат вирішив нажитися на майні громади у розпал повномасштабного вторгнення РФ
Замовнику фігурант повідомив, що комунальне обладнання нібито було знищено внаслідок збройної агресії РФ.
У Харківській області директор будівельної компанії та депутат Богодухівської районної ради VIII скликання привласнив дороге спеціалізоване обладнання комунального підприємства, за що отримав підозру. Про це повідомила Харківська обласна прокуратура.
Згідно з інформацією прокуратури, компанія, яку очолює підозрюваний, уклала договір із комунальним підприємством на реконструкцію очисних споруд у місті Валки. В межах цього договору підрядник отримав понад 14,5 мільйонів гривень, за які було придбано та передано спеціалізоване обладнання, включаючи занурювальні біодиски, насоси, дозувальні станції та шнекові ґрати. Все це оснащення зберігалося на території КП у Валках.
Проте, після початку повномасштабного вторгнення Росії, директор запропонував керівництву КП безкоштовно евакуювати обладнання до західних регіонів України через загрозу обстрілів. У результаті техніка, замість безпечного зберігання в Чернівецькій області, залишилася в Харківській області на ділянці його тещі, де він веде господарську діяльність.
За даними слідства, між сторонами був укладений договір про відповідальне зберігання, відповідно до якого директор зобов’язувався перевезти обладнання до Чернівців. У січні 2024 року, коли замовник звернувся з вимогою повернути техніку, директор заявив, що вона нібито була знищена під час бойових дій.
Таким чином, комунальному підприємству завдано збитків на суму понад 14,5 мільйонів гривень, зазначили в прокуратурі.
