Прокуратура викрила злочинну мережу у лісовій галузі
Прокуратура виявила злочинну схему, за якою здійснювалася незаконна вирубка лісу, підробка документів і продаж деревини, що призвело до збитків державі на суму 248,6 млн грн.
Про це повідомив Генеральний прокурор Руслан Кравченко.
До складу злочинної групи входили, в основному, колишні та чинні працівники лісової галузі, включаючи представників надлісництв державного підприємства “Ліси України”, головних лісничих та керівників агролісогосподарських підприємств.
Серед фігурантів також були посадовці Держгеокадастру, підприємці та інші учасники організованих злочинних груп.
Зокрема, участь у схемі брав голова однієї з територіальних громад Тернопільщини, Дмитро Малик, очільник Білецької громади.
Загалом у справі підозрюють 29 осіб.
Одним із прикладів діяльності угрупування стала ліквідована схема легалізації деревини цінних порід. Організатори намагалися “відмити” близько 19 тисяч кубометрів лісу – близько 10 тисяч незаконно зрубаних дубів, які планували експортувати за кордон під виглядом легально зрубаних.
У період з 2022 по 2025 роки схема охопила понад 100 суб’єктів господарювання, серед яких були й найбільші експортери країни, а загальна сума операцій перевищила 147 млн грн.
Нагадаємо:
У квітні прокуратура Івано-Франківської області хотіла відсудити у ДП “Ліси України” майже 387 млн грн за вирубку дерев в національному парку “Гуцульщина”, відповідні позови подано до господарського суду.
У травні стало відомо, що колишній заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства Ігор Зубович призначений операційним директором ДП “Ліси України” та головою комісії з перетворення підприємства в акціонерне товариство.
