Правоохоронці виявили схему фіктивного розмінування земель на суму десятків мільйонів гривень

Правоохоронці виявили схему фіктивного розмінування земель на суму десятків мільйонів гривень

Шістьом особам повідомлено про підозру у розкраданні бюджетних коштів на гуманітарне розмінування

Шість осіб, які організували схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель, отримали підозру.

Національна поліція, а також Офіс генерального прокурора повідомили, що посадовці приватних підприємств привласнили бюджетні кошти, призначені для гуманітарного розмінування в Миколаївській, Херсонській та Чернігівській областях.

Після укладення договорів із Центром гуманітарного розмінування, виконавці мали очищати поля від вибухонебезпечних предметів. Проте насправді роботи лише імітувалися, а в офіційні документи вносилися неправдиві дані про нібито розміновані території.

Зловмисники імітували роботи на ділянках, які вже були очищені від вибухонебезпечних предметів у 2023-2024 роках. Для правдоподібності вони розкопували ґрунт і підкладали боєприпаси, видаючи їх за знахідки під час виконання робіт.

Таким чином, зловмисники створили видимість розмінування понад 820 гектарів сільськогосподарських угідь у Миколаївщині та Херсонщині.

Раніше правоохоронці вже повідомили про підозру директору одного з підприємств та керівниці групи саперів, які вчинили оборудки на Херсонщині. Наразі встановлено причетність ще чотирьох осіб до цієї масштабної схеми розкрадання бюджетних коштів.

Окремий епізод стосується Миколаївщини, де за фіктивне розмінування земель з державного бюджету безпідставно було перераховано 49,2 млн грн. Підозри отримали керівники двох столичних товариств, що виконували роботи з гуманітарного розмінування, а також троє керівників груп розмінування та керівник агропідприємства, який підписував акти виконаних робіт.

За версією слідства, вони достовірно знали, що фактичне розмінування не проводиться, однак сприяли оформленню документів про нібито виконані роботи.

Під час розслідування правоохоронці зафіксували розмови підозрюваних, у яких обговорювалися проблеми з контролем виконання робіт. Також задокументовано їхні наміри підкидати на окремі ділянки предмети, схожі на боєприпаси, щоб видати їх за знахідки під час розмінування.

Слідством встановлено, що сапери лише перебували поблизу нібито замінованих полів, але жодних реальних робіт з очищення територій не проводили.

Шістьом учасникам змови, яким за процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру, загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади.

Раніше, у квітні 2026 року, у цьому ж кримінальному провадженні повідомили про підозру директору столичного оператора протимінної діяльності та керівниці групи саперів за фіктивне розмінування земель на Херсонщині, внаслідок чого з бюджету було незаконно виплачено 6,3 млн грн.

Слідство триває. Перевіряються аналогічні факти заволодіння коштами під час гуманітарного розмінування в інших регіонах України.

Нагадаємо:

На Одещині викрили схему розкрадання коштів держпрограми підтримки фермерів: фіктивним господарствам виплачували мільйони гривень, натомість реальним – відмовляли.

На Київщині поліція викрила чиновників, які вимагали хабарі за оформлення компенсацій у межах програм відновлення житла, пошкодженого внаслідок війни.

Раніше прокуратура повідомила, що агробізнесмен та ексдепутат Хмельницької облради отримав у банках кредити на 185 мільйонів гривень, не повернув їх і переховується за кордоном.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 9 =