Проміжні результати: США та Іран досягли прогресу у переговорному процесі

Проміжні результати: США та Іран досягли прогресу у переговорному процесі

Прогрес у перемовинах США та Ірану: конструктивна атмосфера в Швейцарії

Посередники у перемовинах між США та Іраном, які відбулися вихідними у Швейцарії, відзначили значний прогрес та конструктивну атмосферу.

Представники Катару та Пакистану, що виконують роль посередників у цих переговорах, повідомили про “позитивну й конструктивну” атмосферу та певні досягнення в ході останнього раунду.

Серед підписаних угод є домовленість про створення наглядового комітету для “політичного нагляду” за переговорним процесом. Ця структура звітуватиме перед керівниками тематичних груп, які займаються ядерними питаннями, санкціями та іншими аспектами, визначеними у вже підписаному меморандумі.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс також заявив про “значний прогрес” у перемовинах.

Ця заява з’явилася після того, як з’явилися сигнали, що переговори можуть зриватися через коментарі президента Дональда Трампа на Fox News, де він погрожував відновити удари та взяти під контроль Ормузьку протоку.

Технічні перемовини продовжаться цього тижня знову у Швейцарії.

Нагадаємо, що 17 червня США та Іран дистанційно підписали меморандум про припинення війни та відкриття Ормузької протоки. Цей документ стане основою для розробки деталей фінальної угоди, що закріпить перемир’я протягом наступних 60 днів.

Початково технічні переговори мали розпочатися ще у п’ятницю, але були відкладені, можливо, через нові сутички між Ізраїлем та підтримуваним Іраном угрупуванням “Хезболла”, яке діє на території Лівану.

Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × 3 =